Teams Men - Entries By Country

Overview

Teams Men - Entries By Country

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
BRA   Agatha/Barbara Agatha Bednarczuk Barbara Seixas De Freitas 4220 5758 4200 5638
GRE   Arvaniti/Tsiartsiani WC Vasiliki Arvaniti Maria Tsiartsiani 1100 3214 1100 3190
CAN   Bansley/Pavan Heather Bansley Sarah Pavan 3530 5100 3560 5100
AUS   Bawden/Clancy Louise Bawden Taliqua Clancy 2920 3620 3120 4032
NED   Braakman/Sinnema Rimke Braakman Jolien Sinnema 1072 1526 996 1409
BRA   Carol/Maria Clara Carolina Solberg Salgado Maria Clara Salgado Solberg 2560 2942 2240 3186
ITA   Cicolari/Momoli Greta Cicolari Giulia Momoli 1351 1975 1116 1877
USA   Dicello/Vanzwieten Kimberly Dicello Kendra Vanzwieten 1242 1975 1187 2009
USA   Fendrick/Sweat Lauren Fendrick Brooke Sweat 2400 2800 2400 3040
USA   Fopma/Hochevar Jennifer Fopma Brittany Hochevar 1520 1611 1680 1891
SUI   Forrer/Vergé-Dépré, A. Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré 1820 3580 2068 3688
ARG   Gallay/Klug Ana Gallay Georgina Klug 1940 4302 1900 4142
SUI   Goricanec/Hüberli Tanja Goricanec Tanja Hüberli 1720 3240 1580 2872
CZE   Hermannova/Slukova Barbora Hermannová Marketa Slukova 1520 2332 1416 2680
GER   Holtwick/Semmler Katrin Holtwick Ilka Semmler 2260 3736 2500 3564
BRA   Juliana/Maria Antonelli Juliana Felisberta Da Silva Maria Antonelli 3660 5138 3520 5150
LAT   Jursone/Graudina Inese Jursone Tina Graudina 904 920 944 1008
USA   Kessy/Day Jennifer Kessy Emily Day 2110 2876 2200 3116
NOR   Kongshavn/Treland Janne Kongshavn Cindy Treland 1246 2240 1246 2235
GER   Laboureur/Sude Chantal Laboureur Julia Sude 2080 4756 2140 4256
USA   Lane/Summer Lane Carico Summer Ross 1570 2342 1435 2382
BRA   Larissa/Talita Larissa França Maestrini Talita Da Rocha Antunes 4200 5954 4200 5970
POL   Legieta/Adamek Kinga Legieta Agnieszka Adamek 26 26 6 6
FIN   Lehtonen/Lahti Riikka Lehtonen Taru Lahti-Liukkonen 1600 4676 1580 4356
ESP   Liliana/Elsa Liliana Fernández Steiner Elsa Baquerizo McMillan 2540 4040 2660 3848
ESP   Lobato/Soria Angela Lobato Herrero Paula Soria Gutiérrez 1188 1928 1212 1952
GER   Ludwig/Walkenhorst Laura Ludwig Kira Walkenhorst 3220 4542 3460 4814
KAZ   Mashkova/Tsimbalova Tatyana Mashkova Irina Tsimbalova 1180 2172 1100 2252
CAN   May/Broder Kristina May Jamie Lynn Broder 2160 4690 2160 4690
ITA   Menegatti/Orsi Toth Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth 2700 4452 2700 4332
NED   Meppelink/van Iersel Madelein Meppelink Marleen Ramond-van Iersel 3430 4358 3150 4358
SWE   Nilsson/Yoken Camilla Nilsson Tadva Yoken 1034 1560 1018 1496
VAN   Pata/Matauatu Miller Pata Linline Matauatu 1820 2752 2020 3232
POL   Pietroczuk/Stasiak QWC Marta Pietroczuk Paulina Stasiak 169 169 133 133
SVK   Pridalova N./Nestarcova Natalia Pridalova Dominika Nestarcova 1990 3316 1880 3060
RUS   Prokopeva/Barsuk Maria Prokopeva Anastasia Barsuk 1131 2133 1021 2093
GER   Schillerwein/Büthe Katarina Schillerwein Britta Büthe 1528 2407 1686 2407
AUT   Schützenhöfer/Plesiutschnig Katharina Schützenhöfer Lena Plesiutschnig 1380 2446 1352 2350
AUT   Schwaiger S./Hansel B. Stefanie Schwaiger Barbara Hansel 1590 2902 1464 3034
BRA   Taiana Lima/Fernanda Taiana Lima Fernanda Alves 3580 4008 3260 3536
JPN   Take/Mizoe Takemi Nishibori Sayaka Mizoe 1260 3462 1160 3646
POL   Trybula/Kloda WC Agata Trybula Martyna Kloda 37 37 37 37
RUS   Ukolova/Birlova Evgenia Ukolova Ekaterina Birlova 2330 3828 2330 3708
NED   van Gestel/van der Vlist Sophie van Gestel Jantine van der Vlist 1316 1646 1356 1726
USA   Walsh Jennings/April Kerri Walsh Jennings April Ross 2460 2540 3060 3260
CHN   Wang/Yue Fan Wang Yuan Yue 2470 3320 2360 3720
POL   Wloch/Stepien Maria Wloch Aleksandra Stepien 247 247 149 149
POL   Wojtasik/Brzostek Kinga Wojtasik Monika Brzostek 2120 3748 2240 3540
CHN   Y.Y. Ma/X. Y. Xia Yuanyuan Ma Xinyi Xia 736 782 710 982
SUI   Zumkehr/Heidrich Nadine Zumkehr Joana Heidrich 1860 3192 1940 3304