Teams Women - Main Draw

Overview

Teams Women - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 BRA   Larissa/Talita Larissa França Maestrini Talita Da Rocha Antunes 3860 4334 4500 5574
2 BRA   Agatha/Barbara Agatha Bednarczuk Barbara Seixas De Freitas 3300 4838 3540 6038
3 BRA   Juliana/Maria Antonelli Juliana Felisberta Da Silva Maria Antonelli 3260 5218 3220 6138
4 ITA   Menegatti/Orsi Toth Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth 2600 4252 3120 4872
5 BRA   Taiana Lima/Fernanda Taiana Lima Fernanda Alves 3000 3648 2820 3388
6 CAN   Bansley/Pavan Heather Bansley Sarah Pavan 2310 3582 2790 4702
7 GER   Ludwig/Walkenhorst Laura Ludwig Kira Walkenhorst 2671 3153 2735 3457
8 USA   Pavlik/Ross Whitney Pavlik April Ross 2340 2740 2200 2740
9 ESP   Liliana/Elsa Liliana Fernández Steiner Elsa Baquerizo McMillan 2960 5088 2720 5140
10 BRA   Maria Clara/Carol Maria Clara Salgado Solberg Carolina Solberg Salgado 2500 3222 2680 3902
11 GER   Borger/Büthe Karla Borger Britta Büthe 2780 5064 2660 5404
12 AUS   Bawden/Clancy Louise Bawden Taliqua Clancy 2100 3296 2620 3916
13 GER   Laboureur/Sude Chantal Laboureur Julia Sude 2460 4424 2500 4564
14 CZE   Kolocova/Slukova Kristyna Kolocova Marketa Slukova 3200 4102 2480 4322
15 GER   Holtwick/Semmler Katrin Holtwick Ilka Semmler 3360 4458 2440 4916
16 CHN   Wang/Yue Fan Wang Yuan Yue 2810 4220 2440 4360
17 SUI   Zumkehr/Heidrich Nadine Zumkehr Joana Heidrich 2280 3382 2280 3852
18 CAN   May/Broder Kristina May Jamie Lynn Broder 2070 3930 2270 4610
19 SVK   Dubovcova/Nestarcova Natalia Dubovcova Dominika Nestarcova 2360 3968 2216 4286
20 CAN   Melissa/Pischke Melissa Humana-Paredes Taylor Pischke 2120 3216 2120 3472
21 USA   Sweat/Fendrick Brooke Sweat Lauren Fendrick 2160 2560 2040 3080
22 BRA   Lili/Carol Horta Liliane Maestrini Carolina Horta Maximo 1524 1686 1980 2536
23 USA   Day/Kessy Emily Day Jennifer Kessy 2100 2816 1940 3016
24 POL   Wojtasik/Brzostek Kinga Wojtasik Monika Brzostek 1780 3244 1860 3348
25 ARG   Gallay/Klug WC Ana Gallay Georgina Klug 1738 4322 1800 4842
26 VAN   Pata/Matauatu Miller Pata Linline Matauatu 1712 2182 1712 1912
27 USA   Lane/Dicello WC Lane Carico Kimberly Dicello 1800 2702 1550 2630
28 AUT   Schwaiger S./Hansel B. Stefanie Schwaiger Barbara Hansel 1430 2537 1490 2702
29 SUI   Forrer/Vergé-Dépré, A. Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré 1560 3250 1488 3320
30 JPN   Take/Mizoe Takemi Nishibori Sayaka Mizoe 1750 3372 1418 2982
31 USA   Branagh/Fopma Nicole Branagh Jennifer Fopma 820 960 1355 1495
32 USA   Hochevar/McGuire QWC Brittany Hochevar Heather Lee McGuire 1266 1740 1266 1548