Teams Women - Main Draw

Overview

Teams Women - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 BRA   Larissa/Talita Larissa França Maestrini Talita Da Rocha Antunes 3860 4334 4120 5134
2 GER   Holtwick/Semmler Katrin Holtwick Ilka Semmler 3360 4668 3360 4806
3 BRA   Agatha/Barbara Agatha Bednarczuk Barbara Seixas De Freitas 3280 4338 3300 5198
4 BRA   Juliana/Maria Antonelli Juliana Felisberta Da Silva Maria Antonelli 3260 5518 3260 5578
5 CZE   Kolocova/Slukova Kristyna Kolocova Marketa Slukova 3340 4362 3200 4462
6 NED   Meppelink/van Iersel Madelein Meppelink Marleen Ramond-van Iersel 2880 4652 3130 5598
7 ESP   Liliana/Elsa Liliana Fernández Steiner Elsa Baquerizo McMillan 3160 4864 3080 5280
8 CRO   Rosko/Tadic Maja Rosko Antea Tadic 268 268 388 388
9 ITA   Menegatti/Orsi Toth Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth 2600 4252 2880 4892
10 CHN   Wang/Yue Fan Wang Yuan Yue 2810 4340 2810 4540
11 GER   Borger/Büthe Karla Borger Britta Büthe 2920 4864 2780 5224
12 GER   Ludwig/Walkenhorst Laura Ludwig Kira Walkenhorst 2871 3549 2690 3348
13 GER   Laboureur/Sude Chantal Laboureur Julia Sude 2510 3892 2480 4484
14 SVK   Dubovcova/Nestarcova Natalia Dubovcova Dominika Nestarcova 2376 3728 2480 4256
15 SUI   Zumkehr/Heidrich Nadine Zumkehr Joana Heidrich 2290 3142 2280 3622
16 USA   Day/Kessy Emily Day Jennifer Kessy 2100 2816 2176 3096
17 CAN   Bansley/Pavan Heather Bansley Sarah Pavan 2130 3432 2100 3742
18 CAN   May/Broder Kristina May Jamie Lynn Broder 1910 3350 2070 4170
19 CAN   Melissa/Pischke Melissa Humana-Paredes Taylor Pischke 2172 2796 2060 3096
20 USA   Fendrick/Sweat Lauren Fendrick Brooke Sweat 2160 2560 2040 2720
21 RUS   Ukolova/Birlova Evgenia Ukolova Ekaterina Birlova 1941 3206 2000 3185
22 AUS   Bawden/Clancy Louise Bawden Taliqua Clancy 2100 3296 1980 3656
23 SUI   Goricanec/Hüberli Tanja Goricanec Tanja Hüberli 2040 3610 1920 3830
24 BRA   Lili/Carol Horta Liliane Maestrini Carolina Horta Maximo 1257 1266 1832 2166
25 ARG   Gallay/Klug Ana Gallay Georgina Klug 1738 4082 1732 4402
26 RUS   Syrtseva/Prokopeva Ekaterina Syrtseva Maria Prokopeva 1630 4169 1630 3904
27 POL   Wojtasik/Brzostek WC Kinga Wojtasik Monika Brzostek 1900 3364 1588 3308
28 FIN   Lehtonen/Lahti Riikka Lehtonen Taru Lahti-Liukkonen 1600 3116 1580 3644
29 SUI   Forrer/Vergé-Dépré, A. Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré 1608 3010 1500 3410
30 AUT   Schwaiger S./Hansel B. WC Stefanie Schwaiger Barbara Hansel 1335 2122 1430 2337
31 KAZ   Mashkova/Tsimbalova Tatyana Mashkova Irina Tsimbalova 1260 2412 1180 2612
32 CRO   Vernier/Jurić Dalida Vernier Tea Jurić 263 263 319 323