Teams Men - Qualification

Overview

Teams Men - Qualification

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 BRA   Andre/George QWC Andre Loyola Stein George Souto Maior Wanderley 1820 3490 1820 3490
2 BRA   Alison/Álvaro Filho Alison Cerutti Álvaro Morais Filho 1730 3590 1730 3070
3 AUT   Seidl Rob./Waller Robin Seidl Philipp Waller 1720 3860 1720 3780
4 GER   Bergmann/Harms, Y. Philipp Arne Bergmann Yannick Harms 1660 3274 1660 3274
5 USA   Slick/Allen Stafford Slick William Allen 1650 2540 1650 2490
6 USA   Hyden/Doherty John Hyden Ryan Doherty 1610 2110 1610 1790
7 CAN   Saxton/O'Gorman Ben Saxton Grant O'Gorman 1600 4340 1600 4020
8 SUI   Beeler/Krattiger Nico Beeler Marco Krattiger 1500 2774 1500 2516
9 NED   Varenhorst/van de Velde Christiaan Varenhorst Steven van de Velde 1480 2818 1480 2650
10 AUT   Ermacora/Pristauz Martin Ermacora Moritz Pristauz 1440 2840 1440 2800
11 TUR   Giginoglu/Gögtepe V. Murat Giginoglu Volkan Gögtepe 1360 3980 1360 3980
12 RUS   Bykanov/Hudyakov Ruslan Bykanov Maksim Hudyakov 1300 1948 1300 1948
13 AUS   Schumann/Durant Damien Schumann Cole Durant 1280 2592 1280 2592
14 THA   I. Nuttanon/P. Sedtawat Nuttanon Inkiew Sedtawat Padsawud 1250 3120 1250 2900
15 POL   Rudol/Szalankiewicz Maciej Rudol Jakub Szalankiewicz 1220 3325 1220 3145
16 GER   Ehlers/Flüggen Nils Ehlers Lars Flüggen 1150 1817 1150 1717
17 AUT   Winter/Hörl Tobias Winter Julian Hörl 1140 2164 1140 2164
18 RUS   Myskiv/Kramarenko Taras Myskiv Aleksandr Kramarenko 1128 1954 1128 1128
19 AUS   McHugh/Schubert Christopher McHugh Zachery Schubert 1080 1995 1080 1855
20 SUI   Zandbergen/Kissling G. Michiel Zandbergen Gabriel Kissling 1040 2654 1040 2648
21 FRA   Rowlandson/Barthelemy Edouard Rowlandson Olivier Barthelemy 1040 1397 1040 1317
22 FRA   Aye/Gauthier-Rat Quincy Aye Arnaud Gauthier-Rat 1020 2476 1020 2356
23 NOR   Berntsen/Mol H. Mathias Berntsen Hendrik Nikolai Mol 1020 2220 1020 2220
24 LAT   Finsters/Solovejs Rihards Finsters Aleksandrs Solovejs 1020 1104 1020 1104
25 GER   Betzien/Erdmann Max Betzien Jonathan Erdmann 1000 1236 1000 1236
26 UKR   Popov/Gordieiev Sergiy Popov Iaroslav Gordieiev 926 1346 926 1326
27 JPN   Takahashi/Hasegawa Takumi Takahashi Yoshiumi Hasegawa 920 2123 920 2094
28 AUS   Dickson/Ferguson Tim Dickson Marcus Ferguson 760 1554 760 1464
29 THA   J. Surin/N. Banlue Surin Jongklang Banlue Nakprakhong 750 1420 750 1460
30 AUS   Burnett/Guehrer Paul Burnett Maximilian Guehrer 667 947 667 947
31 CHN   T. Y. Yan/J. Li QWC Tingyang Yan Jie Li 220 220 220 220
32 CHN   L. F. Dai/Z. H. Chen Lingfei Dai Zuhang Chen 0 0 0 0