Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 BRA   Evandro/Andre Evandro Gonçalves Oliveira Júnior Andre Loyola Stein 3040 3712 3400 4420
2 NED   Brouwer/Meeuwsen Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 2560 5032 2960 5812
3 POL   Kantor/Losiak Piotr Kantor Bartosz Losiak 2640 5978 2640 6318
4 LAT   Smedins/Samoilovs Janis Smedins Aleksandrs Samoilovs 2400 4792 2480 5348
5 ESP   Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado 2160 4228 2400 4868
6 BRA   Vitor Felipe/Guto WC Vitor Gonçalves Felipe Gustavo Albrecht Carvalhaes 2040 4024 2120 4500
7 CAN   Pedlow/Schachter Sam Pedlow Sam Schachter 1960 3576 1960 3756
8 BRA   Álvaro Filho/Saymon Álvaro Morais Filho Saymon Barbosa Santos 1920 4016 1940 3740
9 NOR   Mol A./Sørum, C. Anders Berntsen Mol Christian Sandlie Sørum 1840 4056 1840 4356
10 CAN   O'Gorman/Saxton Grant O'Gorman Ben Saxton 1840 3040 1840 3220
11 MEX   Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros 1760 3280 1760 3460
12 NED   Varenhorst/Bouter Christiaan Varenhorst Jasper Bouter 1730 2405 1730 2584
13 CZE   Perusic/Schweiner Ondrej Perusic David Schweiner 1400 2436 1700 2956
14 CUB   Nivaldo/Gonzalez Nivaldo Nadhir Dias Gomez Sergio Reynaldo Gonzalez Bayard 1440 2040 1680 2940
15 QAT   Cherif/Ahmed Cherif Younousse Ahmed Tijan 1760 3661 1660 3993
16 GER   Flüggen/Böckermann Lars Flüggen Markus Böckermann 1440 2279 1540 2538
17 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 1680 4170 1520 4770
18 CHI   Grimalt E./Grimalt M. Esteban Grimalt Marco Grimalt 1400 3200 1400 2900
19 SUI   Beeler/Krattiger Nico Beeler Marco Krattiger 1320 2918 1260 3442
20 ARG   Capogrosso/Azaad Nicolás Capogrosso Julian Amado Azaad 1100 2820 1200 2680
21 NOR   Berntsen/Mol H. Mathias Berntsen Hendrik Nikolai Mol 870 1705 1200 2305
22 AUT   Ermacora/Pristauz Martin Ermacora Moritz Pristauz 1200 1838 1140 2254
23 LTU   Rumsevicius/Kazdailis Arnas Rumsevicius Lukas Kazdailis 880 1101 1140 1641
24 POL   Kujawiak/Rudol Kacper Kujawiak Maciej Rudol 980 2590 1040 3070
25 GER   Ehlers/Schümann Nils Ehlers Lorenz Schümann 850 1688 960 2285
26 VEN   Charly/Tigrito Carlos Rangel Jose Gregorio Gomez 1080 1210 960 1170
27 GER   Thole J./Wickler Julius Thole Clemens Wickler 770 1553 920 2032
28 GER   Bergmann/Harms, Y. Philipp Arne Bergmann Yannick Harms 688 1272 920 1646
29 URU   Vieyto/Cairus Mauricio Sebastian Vieyto Acosta Marco Cairus Lucarelli 890 1090 710 790
30 BRA   Ramon Gomes/Fernando Ramon Ferreira Gomes Fernando Magalhães 480 481 480 480
31 TUR   Gögtepe V./Giginoglu WC Volkan Gögtepe Murat Giginoglu 296 642 380 822
32 AUT   Wutzl/Frühbauer S. Jörg Wutzl Simon Frühbauer 64 80 344 372