Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 POR   Maia/Silva Diogo Ferreira Jose Silva 50 50 0 0
2 NOR   Sørum, C./Sannarnes Christian Sandlie Sørum Runar Torsvik Sannarnes 870 1110 0 0
3 POL   Bryl/Kujawiak Michal Bryl Kacper Kujawiak 1215 1654 0 0
4 SUI   Krattiger/Heidrich Marco Krattiger Adrian Heidrich 357 387 0 0
5 AUT   Ermacora/Pristauz Martin Ermacora Moritz Pristauz 40 40 0 0
6 GER   Rudolf/Wickler Niklas Rudolf Clemens Wickler 732 956 0 0
7 RUS   Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 1114 1194 0 0
8 ITA   De Fabritiis/Pellegrino Giacomo De Fabritiis davide pellegrino 375 375 0 0
9 CZE   Perusic/Vana Ondrej Perusic Tomás Vána 24 24 0 0
10 SRB   Klasnic/Lozic Djordje Klasnic Ivan Lozic 146 146 0 0
11 BLR   Dedkov/Vauchkevich Anton Dedkov Pavel Vauchkevich 211 211 0 0
12 BUL   Kolev/Hristov Hristo Kolev Martin Hristov 200 200 0 0
13 FRA   Di Giantommaso/Thiercy Romain Di Giantommaso Maxime Thiercy 433 433 0 0
14 DEN   Abell/Trans Kristoffer Abell Martin Trans Hansen 655 759 0 0
15 TUR   Urlu/Mermer Safa Urlu Hasan Huseyin Mermer 786 1227 0 0
16 LAT   Smirnovs/Lancmanis Vlads Smirnovs Maris Lancmanis 40 40 0 0
17 ENG   Poole/Batrane Robert Poole Issa Batrane 105 105 0 0
18 FIN   Manninen/Määttänen Veli Manninen Marko Määttänen 224 224 0 0
19 NED   van der Ham/Penninga Jannes van der Ham Ruben Penninga 69 69 0 0
20 BEL   Verspecht/Luyckx Martijn Verspecht Kwinten Luyckx 40 40 0 0
21 ESP   Rojas/Arabisen Hugo Rojas Martínez Arabisen Aday Rodríguez Lorenzo 56 56 0 0
22 LTU   Rumsevicius/Kazdailis Arnas Rumsevicius Lukas Kazdailis 782 904 0 0
23 SLO   Kosir/Tomazin Simon Kosir Jernej Tomazin 44 44 0 0
24 ISR   Cohen/Shafat Shani Cohen Edan Yoram Shafat 36 36 0 0
25 SUI   Métral/Zandbergen Quentin Métral Michiel Zandbergen 166 166 0 0
26 GER   Harms, Y./Schneider Yannick Harms Mirko Schneider 148 148 0 0
27 RUS   Velichko/Sivolap Igor Velichko Maxim Sivolap 300 300 0 0
28 POR   B. Silva/Leite Bernardo Silva Bernardo Leite 4 4 0 0
29 POR   Pombeiro/Jardim Francisco Pombeiro Jose Jardim 0 0 0 0
30 AUT   Stranger/Kattner Lukas Peter Stranger Benedikt Kattner 154 154 0 0
31 POL   Kaszewiak/Paszkowski Maciej Kaszewiak Mateusz Paszkowski 40 40 0 0
32 NOR   Mol A./Berntsen Anders Berntsen Mol Mathias Berntsen 42 42 0 0