Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 USA   Dalhausser/Lucena Philip Dalhausser Nicholas Lucena 3720 4840 3720 4840
2 LAT   Smedins/Samoilovs Janis Smedins Aleksandrs Samoilovs 3940 6306 3940 6306
3 BRA   Alison/Bruno Schmidt Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 3780 4242 3780 4242
4 BRA   Pedro Solberg/Guto Pedro Solberg Gustavo Albrecht Carvalhaes 3365 4738 3365 4738
5 POL   Kantor/Losiak Piotr Kantor Bartosz Losiak 3180 4980 3180 4980
6 ESP   Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado 2900 4620 2900 4620
7 CAN   Saxton/Schalk Ben Saxton Chaim Schalk 2840 4400 2840 4400
8 BRA   Evandro/Andre Evandro Gonçalves Oliveira Júnior Andre Loyola Stein 2825 3804 2825 3804
9 BRA   Álvaro Filho/Saymon Álvaro Morais Filho Saymon Barbosa Santos 2750 4242 2750 4242
10 ITA   Nicolai/Lupo Paolo Nicolai Daniele Lupo 2740 3620 2740 3620
11 USA   Gibb/Crabb Ta. Jacob Gibb Taylor Crabb 2346 3380 2346 3380
12 CAN   Pedlow/Schachter Sam Pedlow Sam Schachter 2315 4175 2315 4175
13 POL   Fijalek/Bryl Grzegorz Fijalek Michal Bryl 2310 4072 2310 4072
14 USA   Brunner/Patterson WC Theodore Brunner Casey Patterson 2235 3085 2235 3085
15 RUS   Liamin/Krasilnikov Nikita Liamin Viacheslav Krasilnikov 2200 3205 2200 3205
16 RUS   Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 2170 3330 2170 3330
17 AUT   Doppler/Horst Clemens Doppler Alexander Horst 2160 2982 2160 2982
18 POL   Prudel/Kujawiak Mariusz Prudel Kacper Kujawiak 2142 3784 2142 3784
19 GER   Böckermann/Flüggen Markus Böckermann Lars Flüggen 2120 3211 2120 3211
20 LAT   Plavins/Regza Martins Plavins Haralds Regza 1836 3984 1836 3984
21 CAN   Plantinga/O'Gorman Michael Plantinga Grant O'Gorman 1823 3231 1823 3231
22 ITA   Ranghieri/Caminati Alex Ranghieri Marco Caminati 1809 2759 1809 2759
23 CHI   Grimalt E./Grimalt M. Esteban Grimalt Marco Grimalt 1790 2682 1790 2682
24 USA   Hyden/Doherty John Hyden Ryan Doherty 1732 2692 1732 2692
25 AUT   Kunert/Dressler Thomas Kunert Christoph Dressler 1656 3242 1656 3242
26 GER   Walkenhorst/Matysik Alexander Walkenhorst Kay Matysik 1649 2632 1649 2632
27 POL   Szalankiewicz/Rudol Jakub Szalankiewicz Maciej Rudol 1635 2982 1635 2982
28 AUT   Winter/Seidl Rob. Tobias Winter Robin Seidl 1457 2011 1457 2011
29 SUI   Beeler/Krattiger Nico Beeler Marco Krattiger 1361 2104 1361 2104
30 GER   Poniewaz B./Poniewaz D. Bennet Poniewaz David Poniewaz 1007 1512 1007 1512
31 USA   Rosenthal/Crabb Tr. QWC Sean Rosenthal Trevor Crabb 1266 1610 1266 1610
32 BRA   Harley/Ricardo WC Harley Marques Silva Ricardo Alex Costa Santos 931 1166 931 1166